25. novembra 2013

Clippers píšu históriu, v Oklahome hviezdil Kevin Durant

Fanúšikovia v Staples Center v Los Angeles videli v nedeľu víťazstvá miestnych tímov Lakers a Clippers v zámorskej basketbalovej NBA. Clippers si najskôr aj vďaka 21 bodom Jareda ...

bez nazvu LOS ANGELES 25. novembra (WEBNOVINY) - Fanúšikovia v Staples Center v Los Angeles videli v nedeľu víťazstvá miestnych tímov Lakers a Clippers v zámorskej basketbalovej NBA.

Clippers si najskôr aj vďaka 21 bodom Jareda Dudleyho (sezónne maximum) poradili s Chicagom 121:82. Bulls nastúpili bez Derricka Rosa.

Clippers vyhrali siedmykrát z posledných deviatich duelov a ukončili náročný päťdňový program, počas ktorého odohrali štyri stretnutia. Nad Chicagom vyhrali najvyšším rozdielom vo vzájomných dueloch v histórii.

V neskoršom súboji zdolali Lakers na svojej palubovke Sacramento 100:86 a radovali sa z tretieho víťazstva v rade. Hráč z lavičky Xavier Henry strelil dvanásť bodov v poslednej štvrtine, celkovo ich dosiahol 21.

Oklahome City sa doma v tejto sezóne darí, vyhrala šiesty duel za sebou pred vlastnými fanúšikmi, keď zdolala Utah 95:73. Kevin Durant potvrdil pozíciu najlepšieho strelca súťaže (priemer 25,9 bodu na zápas) a dosiahol v nedeľu 19 bodov, aj keď nehral vo štvrtej štvrtine. Detroit pripravil piatu prehru v rade pre Brooklyn, keď ho zdolal 109:97.