![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Streda 2.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Zita
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
18. mája 2014
Čína vyslala do Vietnamu lode na evakuáciu svojich občanov
Vietnamsky policajt vyzýva demonštrantov, aby opustili priestor pri čínskej ambasáde.
Zdieľať

Prvé plavidlo opustilo prístav na ostrove Chaj-nan. Čínske ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo, že z Vietnamu už bolo evakuovaných vyše 3000 osôb. Pri potýčkach zahynuli dvaja Číňania, pričom zranenia utrpelo približne 100 ďalších.
Vietnam nariadil zastavenie všetkých protestov. V Hanoji dnes polícia musela zasiahnuť proti skupine demonštrantov a novinárov pred čínskym veľvyslanectvom. Hanoj vyjadril nesúhlas s plošinou vyslaním lodí, ktoré sa dostali do konfrontácie s čínskymi plavidlami.
Vietnamské úrady násilne potlačili protičínske demonštrácie v dvojici miest. Najvážnejšie incidenty sa odohrali v utorok a stredu, keď rozvášnený dav podpálil a vyrabovali zhruba 400 tovární.
Nepokoje v priemyselných parkoch neďaleko Hočiminovho Mesta sú najvážnejším prejavom občianskej nespokojnosti v krajine za ostatné roky. Spočiatku pokojných protestov sa ujali "extrémisti", ktorí podnecovali ľudí, aby prenikli do prevádzok.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR