13. januára 2015
Ilustračné foto Foto: TASR/APPeking 13. januára (TASR) - Čína posilňuje svoju pomoc boju s ebolou vyslaním ďalších 232 zdravotníkov do západnej Afriky. Podľa štátnych médií odcestujú už dnes: 154 z nich do Libérie a 78 do Sierry Leone.
Posilnia 43 vojenských lekárov a 35 špecialistov v Čínskom centre pre kontrolu chorôb, ktoré už pracuje v Sierre Leone. V centre liečili 61 pacientov a výcvik tam absolvovalo 1600 miestnych zdravotníkov, informovala tlačová agentúra AP.
Čína, ktorá doteraz neoznámila výskyt žiadneho prípadu eboly v krajine, má značné skúsenosti z práce s infekčnými chorobami ako je ťažký akútny syndróm dychovej nedostatočnosti (SARS) či vtáčia chrípka.
Čína chce tiež posilniť svoju humanitárnu a diplomatickú angažovanosť v Afrike na úroveň zodpovedajúcu jej ekonomickej angažovanosti.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR