16. októbra 2016
Čiernohorskí policajti eskortujú zadržaného muža na vypočúvanie počas parlamentných volieb v Podgorici 16. októbra 2016. Pre podozrenie z prípravy ozbrojených útokov počas prebiehajúcich parlamentných volieb zadržali v noci nadnes v Čiernej Hore skupinu osôb, na ktorej čele je údajne bývalý veliteľ srbských polovojenských jednotiek Bratislav Bata Dikič. Foto: TASR/APPodgorica 16. októbra (TASR) - Minister vnútra Čiernej Hory Goran Danilovič dnes varoval ľudí, aby zostali vnútri namiesto oslavovania v uliciach, keď budú vyhlásené výsledky dnešných parlamentných volieb. Čiernohorské orgány predtým oznámili zatknutie 20 srbských občanov, ktorí po hlasovaní údajne plánovali útoky na čiernohorský parlament a jeho predstaviteľov, informovala tlačová agentúra AP.
"Vyzývam všetky politické strany, ktoré sa zúčastňujú na voľbách, ktokoľvek bude mať dôvod oslavovať, aby zostal doma so svojimi rodinami," citovala ministra.
Panujú obavy z prepuknutia násilností v uliciach hlavného mesta Podgorica medzi stúpencami vlády a opozície, keď budú vyhlásené výsledky volieb.
Prokurátori v Čiernej Hore uviedli, že skupina zatknutá pre podozrenie z plánovania ozbrojených útokov po parlamentných voľbách plánovala aj zajatie premiéra Mila Djukanoviča.
Osobitný štátny prokurátor vo vyhlásení uviedol, že skupina vytvorila skoršie tento mesiac
"zločineckú organizáciu" s cieľom
"ovplyvniť zákonné a výkonné orgány v Čiernej Hore". A dodal, že
"existuje podozrenie, že táto zločinecká organizácia mala tiež v pláne zadržať premiéra Čiernej Hory."
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR