24. mája 2009

PARÍŽ 24. mája (WEBNOVINY) - Zo slovenských tenistov sa v pondelok 25. mája zapojí do diania na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži len Dominika Cibulková. Dvadsaťročná dvadsiatka tohto podujatia si približne po 13.00 h zmeria sily s Ukrajinkou Aľonou Bondarenkovou, v sobotu finalistkou vo Varšave.
Pôjde o druhý zápas programu na vedľajšom dvorci č. 17 s kapacitou tribún pre 666 divákov. Antuku "zahrejú" Rumun Victor Hanescu a Belgičan Steve Darcis.
Daniela Hantuchová i Magdaléna Rybáriková začnú v hlavnej singlovej súťaži 108. majstrovstiev Francúzska až v utorok. Medzi mužmi nemá SR zastúpenie - na grandslamovej úrovni po prvý raz od melbournských Australian Open 1994.
Vo štvorhre na RG 2009 sa predstavia traja Slováci (Michal Mertiňák, Filip Polášek, Igor Zelenay) a štyri ich krajanky (okrem spomenutej trojice aj Janette Husárová) - bez výnimky so zahraničnými partnermi. Žreb miešanej štvorhry sa uskutoční v pondelok.
Pondelňajší program Slovákov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži:
Dvojhra žien - 1. kolo:
Dominika Cibulková (20-SR) - Aľona Bondarenková (Ukr.) / druhý zápas na dvorci č. 17 (začiatok približne po 13.00 h)
SITA