12. novembra 2016

Chorváti zdolali Island 2:0, remíza Gruzíncov s Moldavskom

Chorvátski hráči oslavujú úvodný gól v kvalifikačnom zápase I-skupiny o postup na MS2018 Chorvátsko - Island v Záhrebe 12. novembra 2016. Foto: TASR/AP
Bratislava 12. novembra (TASR) - V sobotňajšom šlágri európskej zóny kvalifikácie MS 2018 zvíťazili futbalisti Chorvátska nad Islandom 2:0. Skóre duelu dvoch účastníkov EURO 2016 otvoril v 15. minúte Marcelo Brozovič, ktorý sa presadil ľavačkou spoza šestnástky. Hostia hrali so zverencami Anteho Čačiča v poli vyrovnanú partiu, ale vo finálnej fáze nenašli pokoj a rozvahu. V nadstavenom čase definitívne zmaril bodové nádeje Islanďanov Brozovič, ktorý sa tentoraz presadil pravačkou po sóle.

Duel I-skupiny na záhrebskom štadióne Maksimir sa hral v komornej kulise pred prázdnymi tribúnami. Chorváti si proti Islandu odpykali zvyšok trestu za nešportové správanie svojich fanúšikov, ktorí počas zápasu s Kosovom kričali protisrbské heslá. V ďalšom súboji I-skupiny zaznamenali Turci prvé víťazstvo v bojoch o šampionát v Rusku, v Antalyi zdolali nováčika na medzinárodnej futbalovej scéne Kosovo 2:0 po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Gruzínsko pod taktovkou slovenského trénera Vladimíra Weissa iba remizovalo 1:1 s Moldavskom. Gruzínci majú po štyroch kolách na konte chudobné dva body. V ďalšom stretnutí D-skupiny Rakúsko podľahlo 0:1 Írsku, ktoré sa s desiatimi bodmi usadilo na čele tabuľky. Práve Rakúšania budú posledným súperom slovenskej reprezentácie v tomto kalendárnom roku, prípravný duel je na programe v utorok 15. novembra o 20.45 SEČ vo Viedni.