18. apríla 2015
Na snímke pri zápise do pamätnej knihy mesta po primátorskom sľube staronový primátor Igor Choma Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Žilina 18. apríla (TASR) – Na čistení lesoparku Chrasť sa zúčastňuje čoraz viac Žilinčanov, čo svedčí o obľube podujatia a záujme zveľadiť túto rekreačnú zónu mesta. Počas jarného čistenia lesoparku to dnes povedal primátor Žiliny Igor Choma.
"Je tu čoraz viac ľudí, čo je dobrá správa. Lesopark si v každom prípade zaslúži našu pozornosť. Využívajú ho športovci, deti, starší ľudia na prechádzky. Treba ho vyčistiť, lebo za ten rok sa predsa len nájdu lajdáci, ktorí hádžu odpadky kade-tade. Takže, sme tu, aby sme urobili poriadok a spríjemnili lesopark," povedal žilinský primátor.
Dobrovoľníci sa podľa hovorcu mesta Žilina Pavla Čorbu rozdelili do štyroch skupín.
"Jedna čistila vynovenú časť lesoparku v blízkosti Karpatskej ulice, ďalšia okolie Vojenského cintorína na Bôriku, tretia ostala v centrálnej časti lesoparku, kde sú preliezačky a kde končí náučný chodník. Štvrtá sa vybrala k zastávke trolejbusov na sídlisku Solinky. Tieto štyri skupiny pokryli celý lesopark Chrasť, ktorý sa nazýva aj pľúcami mesta Žilina a patrí medzi dominantné rekreačné a oddychové zóny," uviedol Čorba.
Medzi dobrovoľníkov sa zaradili aj mladí žilinskí hokejisti.
"Prišli sme podporiť dnešnú akciu hlavne kvôli tomu, že hokejový klub je súčasťou mesta. A takisto ako ostatné športové kluby využívame lesopark na športové aktivity. Čiže, mali by sme sa o neho starať," dodal konateľ mládežníckeho hokejového klubu MsHKM Žilina Daniel Rančák.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR