16. januára 2009

Chicago a Denver vyhrali po predĺžení

Cleveland sa z prvého miesta v zámorskej NBA tešil iba jeden deň, po prehre v Chicagu 93:102 po predĺžení ho na čele opäť vystriedali Los Angeles Lakers. Cavaliers mohli vyhrať duel v riadnej hracej ...

NEW YORK 16. januára (WEBNOVINY) - Cleveland sa z prvého miesta v zámorskej NBA tešil iba jeden deň, po prehre v Chicagu 93:102 po predĺžení ho na čele opäť vystriedali Los Angeles Lakers. Cavaliers mohli vyhrať duel v riadnej hracej dobe, no záverečný pokus ich hviezdy LeBrona Jamesa nebol úspešný. V nadstavenej päťminútovke už potom dominovali domáci Bulls 15:6. Jamesovi sa v stretnutí celkovo nedarilo, napriek 28 bodom na konte premenil iba 8 z 28 streleckých pokusov a pridal aj osem stratených lôpt. "Bol to pravdepodobne môj najhorší duel sezóny. Vždy to vyzerá podobne, keď som chorý. Kazil som jednu donášku za druhou, čo sa mi inokedy nestáva,“ poznamenal sklamaný LeBron James.

Aj v Denveri muselo o osude stretnutia medzi Nuggets a Phoenixom rozhodnúť až predĺženie. Rovnako ako v Chicagu aj tu boli nakoniec úspešnejší domáci, keď vyhrali v pomere 119:113. Výraznou mierou sa o triumf zaslúžil rozohrávač Chauncey Billups, ktorý nastrieľal 5 zo svojich 26 bodov v nadstavenej päťminútovke. Pritom počas 48 minút normálneho hracieho času sa mu veľmi nedarilo, keď trafil iba štyri z pätnástich pokusov z hry.

V poslednom štvrtkovom súboji zvíťazili hráči Portlandu v East Ruthenford nad New Jersey 105:99. Jednoznačne najlepší zápas v kariére odohral nováčik Trail Blazers Jerryd Bayless, ktorý dostal väčší priestor na palubovke pre zranenie Steva Blaka. Túto príležitosť 20-ročný mladík dokonale využil, keď zaznamenal 23 bodov. Doteraz mal v profilige priemer necelé tri body na stretnutie. "Toto bol môj zápas. Veľmi ma teší, že som pomohol tímu a našiel svoj správny rytmus,“ povedal Bayless.

Výsledky - štvrtok:
Chicago - Cleveland 102:93 po predĺžení
Najviac bodov: Deng 22, Rose 16, Tyrus Thomas 15 - L. James 28 (14 doskokov), Mo Williams 26, Delonte West 11, štvrtiny: 20:28, 26:20, 25:23, 16:16 - 15:6, 21 297 divákov

Denver - Phoenix 119:113 po predĺžení
Najviac bodov: Billups 26, Kenyon Martin 24, J.R. Smith 19 - Grant Hill 25, Stoudemire 21, Nash 20 (14 asistencií), štvrtiny: 26:35, 30:27, 26:20, 21:21 - 16:10, 18 073 divákov

New Jersey - Portland 99:105
Najviac bodov: Harris 23, B. Lopez 17, Simmons 14 - Roy 29, Bayless 23, Aldridge, štvrtiny: 29:27, 21:19, 21:22, 28:37, 13 824 divákov