Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. apríla 2014

Cestovanie na Veľkú noc zažije najväčší nápor vo štvrtok a v piatok



Železničnú dopravu na Slovensku čaká najväčší nápor cestujúcich pred veľkonočnými sviatkami v priebehu štvrtka (17. 4) a piatkového (18. 4.) dopoludnia. V tieto dni ...



Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR
Bratislava 15. apríla (TASR) – Železničnú dopravu na Slovensku čaká najväčší nápor cestujúcich pred veľkonočnými sviatkami v priebehu štvrtka (17. 4) a piatkového (18. 4.) dopoludnia. V tieto dni hlási štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) najväčší záujem o miesta v InterCity (IC) vlakoch z Bratislavy cez Žilinu do Košíc. Vypredaných je v nich 85 až 95 % kapacity.


Napríklad v IC vlaku, ktorý vyráža z Bratislavy vo štvrtok o 17.37 h sú podľa hovorkyne ZSSK Jany Morháčovej voľné už len posledné miesta. V prípade rýchlikov sú na severnej trase do Košíc vo štvrtok dopoludnia obsadené miesta približne na polovicu.

"Do popoludňajších a večerných rýchlikov sú miesta vypredané na 80 až 92 %," priblížila Morháčová. V piatok je záujem najmä o raňajšie rýchliky, ktoré sú obsadené na približne 50 až 70 % a neskôr v priebehu dňa sú v nich miesta vypredané na 40 %. Ale rýchliky na trase z Bratislavy do Prievidze a z Bratislavy do Banskej Bystrice majú voľných zhruba 70 % miest.

V prípade cestovania po Veľkej noci z východného Slovenska do hlavného mesta je zase najväčší záujem o popoludňajšie IC vlaky v pondelok (21. 4.). Tie sú obsadené na 80 % a počas utorka (22. 4.) sú obsadené na 85 %. Pondelkové popoludňajšie rýchliky sú pritom obsadené na 40 % a v priebehu utorka zaznamenáva dopravca obsadenosť miest na úrovni 65 %.

V priebehu celých veľkonočných sviatkov posilní železničný dopravca spoje o 11 posilových vlakov. Z toho bude jeden IC vlak, sedem rýchlikov a 3 expresy. Súčasne však pridá aj 120 vozňov k rýchlikom a IC vlakom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Dopyt Číny po zlate by mal do troch rokov vzrásť o 20 %
<< predchádzajúci článok
Predaj poľnohospodárskej pôdy nezostane bez regulácie