19. júla 2016

Ilustračné foto
Foto: TABLET.TV
Svit/Batizovce 19. júla (TASR) – Z dôvodu rekonštrukcie železničného priecestia medzi mestom Svit a obcou Batizovce v okrese Poprad bola od 11. júla uzatvorená cesta III/3064 Batizovce-Svit. Na uvedenom úseku Železnice Slovenskej republiky opravili železničný prejazd, ktorým denne prejdú stovky osobných automobilov. V pondelok 18. júla ju vo večerných hodinách opäť sprístupnili.
Starosta obce Batizovce Gabriel Bodnár pre TASR uviedol, že železničný prejazd, ktorý sa nachádza v katastri mesta Svit, používajú obyvatelia Batizoviec často a denne ním niektorí prejdú aj štyrikrát. Podľa jeho slov bolo priecestie už nevyhnutné opraviť. "
Jeho stav bol nevyhovujúci nielen pre automobilovú dopravu, ale aj pre cyklistov a ľudí, ktorí prechádzali týmto úsekom pešo," zhodnotil Bodnár.
Pôvodne mala byť rekonštrukcia ukončená v sobotu 16. júla vo večerných hodinách. Z dôvodu nepriaznivého počasia však nebolo možné práce spojené najmä s asfaltovaním dokončiť, a preto sa termín odovzdania železničného priecestia do užívania presunul.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR