![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
15. septembra 2016
Českú republiku na Oscaroch zastúpi film Stratení v Mníchove
Dramédia Stratení v Mníchove (2015) sa stala českým uchádzačom o nomináciu na Oscara v kategórii ...
Zdieľať

Rozhodla o tom Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA), ktorá snímku režiséra Petra Zelenku vybrala spomedzi 49 hraných, animovaných a dokumentárnych filmov. Film bude Českú republiku zastupovať v 89. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied. Nominácie na prestížne ocenenie vyhlásia 24. januára, samotné ceny odovzdajú 26. februára v Los Angeles.
Stratení v Mníchove sleduje príbeh 90-ročného papagája, ktorý kedysi patril francúzskemu politikovi Édouardovi Daladierovi. Toho za dramatických okolností ukradne český novinár Pavel (Martin Myšička) a na základe jeho kontroverzných výrokov, ktoré opakuje po svojom bývalom majiteľovi, rozpúta medzinárodný politický škandál.
Film už má na konte napríklad dva České levy a dostal sa aj do užšieho výberu filmov na cenu Európskej filmovej akadémie.
Informácie pochádzajú z webstránky www.filmovaakademie.cz.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.