Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. novembra 2015

Ceny ropy stagnujú



Potom, ako ceny ropy zaznamenali na záver predchádzajúceho obchodovania pokles, bol dnes ich pohyb minimálny, najmä v prípade americkej WTI. Podľa analytikov však na ne stále ...



Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Singapur 3. novembra (TASR) - Potom, ako ceny ropy zaznamenali na záver predchádzajúceho obchodovania pokles, bol dnes ich pohyb minimálny, najmä v prípade americkej WTI. Podľa analytikov však na ne stále pôsobia vysoké zásoby na trhu či nepriaznivé ekonomické správy z Číny. Informovala o tom agentúra Reuters.


Cena americkej ľahkej ropy WTI s decembrovým kontraktom dosiahla do 8.39 h SEČ 46,17 USD (41,85 eura) za barel (1 barel = 159 litrov), čo v porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania predstavuje rast len o tri centy. Na záver pondelkového (2.11.) obchodovania zaznamenala cena WTI pokles o 45 centov na 46,14 USD/barel, keď trhy reagovali na najnovšie odhady ďalšieho rastu ropných zásob v USA.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent zaznamenala zníženie o 15 centov na 48,64 USD za barel po poklese na záver pondelkového obchodovania o 77 centov. Podobne ako v prípade WTI reagovala na prieskum agentúry Reuters, ktorý naznačil, že zásoby ropy v USA za minulý týždeň vzrástli o 2,7 milióna barelov. Ak by sa to potvrdilo, bol by to rast už šiesty týždeň po sebe.

Americký ropný inštitút API zverejní svoje odhady dnes a americké ministerstvo energetiky oficiálnu správu o stave ropných zásob oznámi v stredu (4.11.). Na ceny ropy navyše tlačia aj nepriaznivé ekonomické správy z Číny, ako i informácie z Ruska, že tamojšia produkcia ropy dosiahla v októbri nové postsovietske maximum.

(1 EUR = 1,1032 USD)



Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Identifikovali prvých deväť tiel obetí leteckého nešťastia v Egypte
<< predchádzajúci článok
V lese pri obci Oreské sa našli granáty, zasahoval pyrotechnik