Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Carmeuse oslavuje 50 rokov výroby a ťažby na Slovensku



Carmeuse oslavuje 50 rokov výroby a ťažby na Slovensku



Zdieľať
Carmeuse oslavuje 50 rokov výroby a ťažby na Slovensku Foto: Carmeuse Slovakia, s. r. o.
Bratislava 24. septembra (OTS) - Skupina Carmeuse, ktorá sa za viac ako 150 rokov svojej existencie vypracovala na jedného zo svetových lídrov v ťažbe a spracovaní vápencov, výrobe vápna a z neho odvodených výrobkov, vstúpila na slovenský trh v roku 2000 akvizíciou spoločnosti Keramika, dcérskej spoločnosti Košického hutníckeho kombinátu VSŽ. V súčasnosti na Slovensku prevádzkuje dve vápenky a štyri lomy.


Začiatky výroby vo Vápenke Košice a ťažby v lomoch Včeláre a Malá Vieska sú spojené so začiatkami výroby ocele v Košiciach. V roku 1965 boli v týchto prevádzkach vyťažené prvé tony vápencov pre výrobu surového železa a vápna a koncom roka tiež vypálené prvé tony vápna pre výrobu ocele.
Pri príležitosti tohto 50. výročia slovenská dcéra Carmeuse pripravila 25. septembra stretnutie pre externých partnerov, spojené s ukážkou clonového odstrelu priamo v Lome Včeláre a prezentáciou histórie spoločnosti. Pre zamestnancov, tvoriacich najvýznamnejšiu hodnotu spoločnosti, organizuje Carmeuse športové popoludnie.

Carmeuse oslavuje 50 rokov výroby a ťažby na Slovensku Foto: Carmeuse Slovakia, s. r. o.
Svojim významným podielom na slovenskom trhu s vápnom, výrobkami pripravovanými na mieru pre jednotlivých zákazníkov, Carmeuse aj na Slovensku napĺňa misiu Skupiny byť celosvetovo uznávaná ako referencia v ťažbe a spracovaní vápencov na vápno a množstvo ďalších súvisiacich produktov.
Spoločnosť na Slovensku zamestnáva 250 zamestnancov, predovšetkým v technicky zameraných profesiách a prostredníctvom svojich subdodávateľov nepriamo dáva prácu aj ďalším desiatkam zamestnancov.

Široké spektrum produktov z vápna, ktoré spoločnosť vyrába, nachádza využitie v mnohých aplikáciách prínosných pre každodenný život človeka. Môžeme sa s nimi stretnúť pri výrobu ocele, čistení spalín, vody a odpadových vôd, v stavebníctve, poľnohospodárstve, papierenskom priemysle, chemickom priemysle, výrobe textílií a farieb - výrazne zlepšujú kvalitu ľudského života, prispievajú k čistejšiemu životnému prostrediu a pomáhajú udržiavať hospodársky rozvoj v súčasnom komerčnom svete.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ceny ropy vzrástli
<< predchádzajúci článok
Kremeľ: Schôdzka medzi Putinom a Obamom zatiaľ nie je dohodnutá