Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2015

Bývalý zástupca veliteľa práporu Azov chce narušiť dohodu z Minska



Zľava ruský prezident Vladimir Putin, nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Francois Hollande a ukrajinský prezident Petro Porošenko pózujú počas prestávky na mierových rozhovoroch o konflikte na Ukrajine v Minsku ...



Zdieľať
Zľava ruský prezident Vladimir Putin, nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Francois Hollande a ukrajinský prezident Petro Porošenko pózujú počas prestávky na mierových rozhovoroch o konflikte na Ukrajine v Minsku 11. februára 2015. Foto: TASR/AP
Kyjev 13. februára (TASR) - Bývalý zástupca veliteľa provládneho práporu Azov Ihor Mosijčuk, v súčasnosti poslanec ukrajinského parlamentu, dnes sľúbil, že sa vzoprie novej dohode uzavretej v Minsku.


Mosijčuk na svojom facebookovom profile napísal, že vyvinie maximálne úsilie, aby zabránil implementácii dohody v parlamente.

"Je to zrada. Zrada národných záujmov. To je jediný spôsob, ako opísať text ohľadne implementácie minských dohôd, ktoré Leonid Kučma podpísal s republikami Donecka a Luhanska v mene Ukrajiny," citovala Mosijčuka agentúra TASS.

"Táto dohoda predpokladá voľby na územiach v Luhanskej a Doneckej oblasti, čo umožní predstaviteľom samozvaných republík dostať sa k moci legitímnym spôsobom," argumentoval Mosijčuk, ktorý je od novembra 2014 poslancom za Radikálnu stranu Oleha Ľaška.

Prápor Azov má v súčasnosti základňu v Mariupole. Na vojenských operáciách v Donbase sa zúčastňuje niekoľko oddielov práporu, ktoré však nie sú podriadené veleniu v Kyjeve - podobne ako jednotky Pravého sektora a práporu Ajdar.

Podľa dnešného vyjadrenia ruského veľvyslanca pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Andreja Kelina momentálne nie je isté, či polovojenské jednotky, ktoré financujú oligarchovia, podporia mierový proces.

"Ako môže niekto zaručiť, že ozbrojené skupiny, ktoré nepodliehajú ústrednému veleniu v Kyjeve, budú niekoho poslúchať? V skutočnosti sú ozbrojené skupiny uvedené v minských dohodách... Musia byť odzbrojené a vyvedené zo zóny konfliktu," dodal Kelin.



Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ruský plyn pre Európsku úniu by mal zlacnieť o tretinu
<< predchádzajúci článok
Začína sa diskusia o ďalšej podobe eurozóny