Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. októbra 2017

Britskí ministri sú frustrovaní z pomalého tempa rokovaní o brexite



Britskí ministri sú frustrovaní z pomalého tempa rokovaní o brexite. Uviedol to dnes minister financií Philip Hammond, podľa ktorého sú členovia kabinetu lojálni k ...



Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Manchester 2. októbra (TASR) - Britskí ministri sú frustrovaní z pomalého tempa rokovaní o brexite. Uviedol to dnes minister financií Philip Hammond, podľa ktorého sú členovia kabinetu lojálni k premiérke Therese Mayovej počas rokovaní o odchode Británie z Európskej únie (EÚ).


Hammond sa na konferencii Konzervatívnej strany v Manchestri pokúsil bagatelizovať význam nedávneho vyhlásenie ministra zahraničných vecí Borisa Johnsona. Ten totiž v rozhovore pre britské noviny hovoril o existencii "štyroch červených čiar", čo naznačuje rozpory v kabinete.

"Všetci sme frustrovaní z pomalého pokroku, ktorý sme dosiahli v uplynulých pár mesiacoch na rokovaniach s EÚ," povedal Hammond. Aj preto išla podľa neho premiérka pred 10 dňami do Florencie, aby vo svojom kľúčovom prejave načrtla pozície Británie a posunula tak rokovania dopredu.

Postoj ministra Johnsona k týmto otázkam je dobre známy, skonštatoval Hammond a zdôraznil, že podporuje predsedníčku vlády, čo sa týka zložitých a delikátnych rokovaní o brexite.

Hammond dnes zároveň na otázky novinárov uviedol, že Británia bude naďalej lobovať v USA v súvislosti s ich obchodným sporom s kanadským koncernom Bombardier. Upozornil však, že v tomto smere existujú limity, na ktoré Londýn naráža.

USA minulý týždeň predbežne zaviedli až 220-% clo na lietadlá spoločnosti Bombardier CSeries, ktorých krídla sa vyrábajú v závode v Belfaste, po sťažnosti amerického koncernu Boeing na dotácie od kanadskej vlády.

"Budeme pokračovať v rozhovore s americkou vládou a kanadskou vládou, aby sme ochránili pracovné miesta v Belfaste," povedal. Pripomenul však, že každá krajina má vlastné interné postupy a právne systémy a britská vláda sa nemôžeme vždy zaručiť, že bude všetko fungovať tak, ako by chcela.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Zamestnávatelia: Podnikateľské prostredie ťaží regulačné bremeno
<< predchádzajúci článok
M. MAJERSKÝ: Príspevok na dochádzku za prácou je krátkodobým opatrením