07. decembra 2013

Brémy dostali doma od Bayernu sedmičku, Bavori 40 zápasov bez prehry

Francúzsky hráč Bayernu Frank Ribéry (uprostred) sa raduje z gólu

Francúzsky hráč Bayernu Frank Ribéry (uprostred) sa raduje z gólu Foto: TASR/AP
Mníchov 7. decembra (TASR) - V 15. kole nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil majstrovský Bayern Mníchov na ihrisku Werderu Brémy vysoko 7:0.

Bavori, ktorých "naštartoval" vlastný gól Lukimya-Mulongotiho v 21. minúte, tak natiahli svoju šnúru nezdolanosti v bundeslige na 40 zápasov. Návrat do zostavy Bayernu po zranení oslávil dvomi gólmi Frank Ribéry.

Schalke 04 sa v Mönchengladbachu síce ujali vedenia už v 17. min po Farfanovom úspešne premenenom pokutovom kope, ale domáci ešte do polčasu otočili výsledok po presných zásahoch Raffaela a Kruseho z pokutového kopu na 2:1, čo bol nakoniec aj konečný výsledok zápasu. Po dvoch prehrách si tri body na svoje konto pripísal VfB Stuttgart, ktorý si poradil s Hannoverom 4:2. Gól Raula Bobadilla v 18. min zápasu Hamburg - Augsburg znamenal nakoniec tri body pre hostí po výhre 1:0.

Výsledky:

Werder Brémy - Bayern Mníchov 0:7 (0:3)
Góly: 38., 82. Ribéry, 21. Lukimya-Mulongoti (vlastný gól), 27. van Buyten, 60. Mandžukič, 68. Mülle, 90. Götze. 42.100 divákov

Borussia Mönchengladbach - Schalke 04 2:1 (2:1)
Góly: 25. Raffael, 45.+1 (z pok. kopu) Kruse - 17. (z pok. kopu) Farfan, ČK: 45. Hoewedes (Schalke). 54.010 divákov.

VfB Stuttgart - Hannover 96 4:2 (2:2)
Góly: 13. Harnik, 32. Ibiševič, 51. Traore, 84. Rausch - 28. Sobiech, 31. Sane. 47.630 divákov.

Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 1:2 (0:0)
Góly: 48. Joselu - 46. Schipplock, 51. Firmino. 49.000 divákov.

Hamburger SV - FC Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 18. Bobadilla. 52.000 divákov.