![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Streda 5.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Fridrich
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
28. júla 2013
Boj s lesným požiarom na Malorke pokračuje, zhorelo už 1600 hektárov
Ilustračná snímka
Zdieľať

Kvôli rozširujúcemu sa požiaru museli dnes v skorých ranných hodinách zobudiť obyvateľov dedinky Estellencs na západe ostrova a celkove asi 700 osôb, vrátane turistov, evakuovať do bezpečia.
Plamene si už v piatok vynútili evakuáciu obyvateľov dvoch tuctov domov a ekologického prázdninového tábora v oblasti.
Správy o ujmách na zdraví alebo zničených objektoch ani naďalej z postihnutého regiónu neprišli.
Požiar však medzičasom zničil 1600 hektárov borovicového lesa.
Podľa miestnych médií ide o najhoršiu udalosť svojho druhu na ostrove od 90. rokov minulého storočia. Vôbec najničivejší požiar zaznamenali na Malorke v roku 1992, keď sa na východe ostrova stalo obeťou plameňov 1960 hektárov zalesneného územia.
Aktuálny požiar vypukol v piatok v okolí Sa Coma Calenta. Nie je vylúčené, že ho zapríčinil muž, ktorého po niekoľkohodinovom výsluchu napokon predbežne prepustili na slobodu. Práve on totiž v lese založil oheň a mohol tak zaviniť požiar.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR