![]() |
04. januára 2010
Podľa sexuologičky Beverley Whipple, ktorá sa podieľala na popularizácii tohto sexuálneho fenoménu, bol výskum "chybný". Podľa jej slov výskumníci podcenili lesbičky a bisexuálne orientované ženy a tiež nevenovali dostatočnú pozornosť vplyvu viacerých sexuálnych partnerov s rozličnými "technikami" na ženský orgazmus.
Ženy by sa podľa výskumníčky Andrey Burri napriek negatívnym výsledkom výskumu nemali cítiť "neschopne". "Je dosť nezodpovedné vôbec tvrdiť existenciu niečoho, čo nebolo nikdy dokázané a vytvárať tak tlak na ženy aj mužov," povedala. Podobne sa k problematike stavia aj sexuologička Petra Boynton z University College London. "Je v poriadku hľadať bod G, ale netreba sa trápiť, keď ho nenájdete. Nie je to jediné 'ohnisko'. Každý z nás je iný," uzavrela.
Bod G bol pomenovaný podľa nemeckého gynekológa Ernesta Gräfenberga, ktorý citlivú časť v ženskej vagíne opísal pred viac ako 50-timi rokmi. Erotogénnu zónu definoval ako sformované množstvo nervového tkaniva v ženskej vagíne, ktoré sa nachádza približne v hĺbke 2 až 5 centimetrov a jeho stimuláciou sa u niektorých žien vyvolá orgazmus alebo ženská ejakulácia.
Informáciu zverejnil internetový portál news.bbc.co.uk.
(SITA)»
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |