04. mája 2022

4.5.2022 -
Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že Spojené štáty sú „otvorené dodatočným sankciám“ voči Rusku. Informuje o tom spravodajský web CNN.
Európska únia a Spojené kráľovstvo oznámili v stredu ďalšie sankcie voči Rusku a Biden poznamenal, že USA sú pripravení ich nasledovať. „
Tento týždeň budem hovoriť s členmi G7 o tom, čo urobíme alebo neurobíme,“ povedal Biden novinárom v
Bielom dome počas diskusie o ekonomike USA.
Predsedníčka
Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu navrhla celý rad opatrení vrátane zákazu dovozu ruskej ropy. Sankcie by sa mali týkať i osôb, ktoré spáchali vojnové zločiny v Buči.
Von der Leyenová tiež navrhla, aby od medzinárodného platobného systému SWIFT odpojili najväčšiu ruskú banku Sberbank a ďalšie dve významné banky.
Únia i Británia sa zamerajú aj na tých, ktorí šíria dezinformácie o vojne.
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden je otvorený ďalším sankciám voči Rusku, von der Leyen navrhuje odpojiť od SWIFT-u aj Sberbank © SITA Všetky práva vyhradené.