04. februára 2011

BIATLON-SP: Ekholmová po triumfe v šprinte novou líderkou

V rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára 2010/11 v biatlone v americkom stredisku Presque Isle triumfovala Švédka Helena Ekholmová. ...

bez nazvu Helena EkholmováFoto: SITA/AP PRESQUE ISLE 4. februára (WEBNOVINY) - V rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára 2010/11 v biatlone v americkom stredisku Presque Isle triumfovala Švédka Helena Ekholmová. Základ svojho dvanásteho kariérneho prvenstva z toho tretieho v aktuálnej sezóne v pretekoch tohto rangu postavila na bezchybnej streľbe. Švédka sa vďaka zisku 60 bodov do celkovej klasifikácie stala jej novou líderkou. Druhá skončila Nórka Tora Bergerová, ktorá zvíťazila v predchádzajúcich štyroch pretekoch jednotlivkýň v rade. Po streľbe v stoji si trať predĺžila o jeden trestný okruh za nezostrelený terčík a v cieli mala o necelých deväť sekúnd horší čas ako majiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo SP zo sezóny 2008/09 Ekholmová.

Bronz si vybojovala Ukrajinka Vaľ Semerenková, ktorá sa vôbec prvýkrát v kariére postavila na pódium pre medailistov. Doterajšia majiteľka žltého štartového čísla určeného pre najlepšiu pretekárku v celkovom hodnotení Fínka Kaisa Mäkäräinenová skončila až deviata.

Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 10 km:
1. Helena Ekholmová (Švéd.) 20:38,7 min (0 tresntých okruhov), 2. Tora Bergerová (Nór.) +8,8 (1), 3. Vaľ Semerenková (Ukr.) +19,4 (0), 4. Michaela Ponzová (Tal.) +22,0 (0), 5. Marie Dorinová (Fr.) +30,6 (0), 6. Agnieszka Cylová (Poľ.) +35,7 (0), 7. Magdalena Neunerová (Nem.) +35,7 (3), 8. Sophie Boilleyová (Fr.) +43,2 (0), 9. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +44,8 (2), 10. Svetlana Slepcovová (Rus.) +46,4 (1).