12. mája 2015

Bayern - Barcelona 1:2 po polčase, hrdinom zatiaľ Brazílčan Neymar

Na snímke brazílsky útočník Barcelony Neymar oslavuje svoj vyrovnávajúci gól v odvetnom zápase semifinále futbalovej Ligy majstrov Bayern Mníchov - FC Barcelona v Mníchove v utorok 12. mája 2015. Foto: TASR/AP
Bratislava 12. mája (TASR) - Po prvom polčase utorňajšej semifinálovej odvety Ligy majstrov 2014/2015 viedli futbalisti FC Barcelona nad domácim Bayernom Mníchov 2:1. Katalánsky klub v prvom meraní síl zvíťazil presvedčivo 3:0 a suverénne mieri do finále, ktoré sa hrá 6. júna v Berlíne.

Do odvety poslali tréneri oboch tímov Pep Guardiola a Luis Enrique rovnaké zostavy ako v prvom súboji. Skóre v mníchovskej Allianz Arene otvoril v 7. minúte domáci stopér Mehdi Benatia, ale nádeje Bayernu na postup dlho nevydržali. V 15. minúte vyrovnal po akcii Lionela Messiho s Luisom Suarezom brazílsky útočník Neymar a ten istý hráč v 29. minúte po prihrávke Suareza poslal hostí do vedenia.

Semifinále LM 2014/2015, odveta:
Bayern Mníchov - FC Barcelona 1:2 po prvom polčase
Góly: 7. Benatia - 15. a 29. Neymar. Rozhodoval: Clattenburg (Angl.), ŽK: Rafinha, Thiago Alcantara, 70.000 divákov.
Bayern: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Alonso - Lahm, Thiago Alcantara, Schweinsteiger - Müller, Lewandowski
Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar