BASKETBAL: Extraliga mužov - nedeľa - súhrn

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 19. kola basketbalovej extraligy mužov

Slávia TU Košice - MBK Handlová 77:66 (20:22, 24:11, 11:18, 22:15)

Najviac bodov: Lutter 21, Baťka a Utľak po 15 - Bičvič 18, Vlaič 17, Klátik 12
TH: 27/16 - 11/8, fauly: 12 - 24, trojky: 3 - 6, rozhodovali: Kuzmiak, Kukelčík a Cetl, 500 divákov
Hoci hostia v 6. min viedli 14:10, od druhej štvrtiny dominovali domáci basketbalisti, ktorí v 23. min vyhrávali už o 15 bodov (50:35). Aj keď v tretej časti prebrali iniciatívu Handlovčania, v záverečnej štvrtine si Košičania svoj náskok postrážili a napokon zvíťazili o jedenásť bodov 77:66.

ŠKP Banská Bystrica - Astrum Levice 84:73 (24:19, 21:9, 19:16, 20:29)
Najviac bodov: Škara a Hovaňák po 22, Rendla 15, Znanec 13 - Lutovský 18, Klár 13, Dawson 11
TH: 31/24 - 28/19, fauly: 27 - 27, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Brziak, Karniš a Lamoš, 600 divákov
V prvých troch štvrtinách mali navrch domáci basketbalisti, ktorí do štvrtého dejstva nastupovali s 20-bodovým náskokom (64:44). Levičania nasadili k presingu a šnúrou 11:2 zdramatizovali záver stretnutia. Banskobystričania si však už zaslúžené víťazstvo nenechali vziať.

HBK Prievidza - AB Cosmetics Pezinok 66:78 (21:20, 18:20, 13:16, 14:22)
Najviac bodov: Ridzoň 24, Štorcel 13, Szalay 10 - Williams 28, Lukjanec 16, Snopko 14
TH: 13/11 - 18/16, fauly: 16 - 14, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Janáč, Šarišský a Fuska, 2500 divákov
V šlágri patril úradujúcemu majstrovi úvod stretnutia, v 8. min viedli Pezinčania 18:10. Domáci zabojovali a ešte v prvej štvrtine otočili nepriaznivý stav duelu. Viedli aj v druhej časti hry, v 18. min bolo 34:29. Potom však iniciatívu prevzali opäť hostia, ktorí ťažili najmä z rýchlych protiútokov a možno aj z toho, že domácim sa ešte v prvom polčase zranil Immink. Rekordná návšteva 2500 divákov musela napokon uznať kvality pezinského súpera.

BK Dolný Kubín - MBK Rieker Komárno 62:69 (23:13, 16:16, 14:20, 9:20)
Najviac bodov: Štefanac 13, Savovič 10, Kmetoni a Jugo po 9 - Majoroš 25, Závodný 11, Seman 9
TH: 32/20 - 31/20, fauly: 27 - 28, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Pipíška, Szibilla a Kurpaš, 560 divákov
Domáci pred opäť fantastickým publikom vstúpili do zápasu s prehľadom a v prvej štvrtine si vytvorili desaťbodový náskok a týmto rozdielom sa skončil aj prvý polčas (39:29). Následne sa však karta obrátila - hostia začali agresívnejšie brániť a úspešne zakončovať strelecké pokusy. Tri minúty pred koncom na ukazovateli skóre ešte svietil nerozhodný stav 59:59. V závere mali viac šťastia basketbalisti Komárna, ktorí si po úspešných trestných hodoch vytvorili rozhodujúci sedembodový náskok.

04 AC LB Spišská Nová Ves - Chemosvit Poprad 72:60 (19:17, 16:15, 18:23, 19:5)
Najviac bodov: Avalič 20, Nuber 18, Madaj 10 - Bílik 17, Sedmák 14, Klarič 12
TH: 20/13 - 13/10, fauly: 21 - 20, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Zubák, Bohucký a Matejčík, 1100 divákov
Tradičné podtatranské derby okorenené priamym bojom o prvú šestku prinieslo pekný basketbal. Oba tímy stavili na nekompromisnú obranu, skóre sa až do záveru tretej štvrtiny prelievalo zo strany na stranu. V úvode poslednej časti si hostia vybudovali mierny náskok (60:53), ktorý však bojovní Spišiaci vedení skvelým Nuberom zlikvidovali a pripísali si body, ktoré ich definitívne posunuli do prvej šestky.

AX SPU Nitra - Inter Bratislava 96:82 (18:17, 22:23, 27:18, 29:24)
Najviac bodov: Hill 22, Lawrence 17, Pohánka 17 (5 trojok) - Cramer 20, Míčka 17 (4 trojky), Polakovič 12
TH: 29/16 - 18/9, fauly: 20 - 26, trojky: 12 - 7, rozhodovali: Lukáč, Tomašovič a Lacko, 550 divákov
V úvode zápasu sa na oboch stranách veľkým množstvom nevynútených chýb prejavila vianočná herná prestávka. Domáci si nedokázali v prvej časti hry vybudovať výraznejší náskok, a preto oba tímy odchádzali do šatní za nerozhodného stavu (40:40). V 25. min nastal zlom, Nitrania prevzali iniciatívu a doviedli zápas bez problémov do víťazného konca.