Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2012

Azyl na Slovensku dostalo vlani dvanásť cudzincov



Slovenská republika udelila v roku 2011 azyl dvanástim ľuďom. Vyplýva to zo Súhrnnej správy o stave migračnej politiky za rok 2011, ktorú zverejnilo Ministerstvo vnútra SR. ...



Zdieľať
hranica BRATISLAVA 12. mája (WEBNOVINY) - Slovenská republika udelila v roku 2011 azyl dvanástim ľuďom.


Vyplýva to zo Súhrnnej správy o stave migračnej politiky za rok 2011, ktorú zverejnilo Ministerstvo vnútra SR.

Doplnkovú ochranu, ktorú ministerstvo vnútra poskytuje neúspešným žiadateľom o azyl v prípade, že by im po návrate do krajiny pôvodu hrozilo vážne bezprávie, dostalo 91 žiadateľov. Slovensko azyl neudelilo 186 ľuďom a doplnkovú ochranu nedostalo 48 žiadateľov.

Podľa správy ministerstva vnútra v minulom roku dostalo slovenské štátne občianstvo 303 cudzincov zo 41 krajín. Slovákmi sa v minulom roku stalo aj 62 Ukrajincov, 53 Srbov a 45 Čechov.

Okrem toho dostalo slovenské štátne občianstvo 34 bývalých slovenských občanov, ktorí o svoje občianstvo prišli naturalizáciou v Spojených štátoch amerických.

Slovenská republika odovzdala v minulom roku 153 cudzincov do susedných štátov a 44 nelegálnych migrantov prijala. Podľa správy Slovensko vydalo 621 rozhodnutí o vyhostení cudzincov za neoprávnené prekročenie štátnej hranice alebo za neoprávnený pobyt na našom území.

Išlo najmä o občanov Ukrajiny - 361 a Moldavska - 66. Správa tiež konštatuje, že v porovnaní s predchádzajúcim rokom napríklad narástol počet falošných dokladov pri žiadostiach o pobyt v Slovenskej republike. Ministerstvo vnútra tiež zistilo desať prípadov účelového manželstva s cieľom získať povolenie na pobyt.

Slovenská republika podľa Súhrnnej správy o stave migračnej politiky za rok 2011 má aj naďalej charakter tranzitnej krajiny. V roku 2011 mala nelegálna migrácia na území Slovenska klesajúcu tendenciu v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi.

Nelegálny vstup migrantov na naše územie je v rozhodujúcej miere organizovaný medzinárodnými skupinami prevádzačov, ktorí spolupracujú s prevádzačmi na našom území.

Najčastejšie dochádza k nelegálnemu vstupu na naše územie cez ukrajinskú hranicu, ide najmä o občanov Ukrajiny, Moldavska a Somálska.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Grécko je o krok bližšie k ďalším voľbám
<< predchádzajúci článok
Na R1 v Banskej Bystrici obmedzia od soboty dopravu