21. novembra 2016
Had, ilustračná snímka. Foto: TASR/APBrisbane 21. novembra (TASR) - Muža, ktorý vo vnútrozemí Austrálie čistil pôdu od stromov a kríkov, pohryzol podľa agentúry AP jedovatý had až dvakrát počas troch dní.
Záchranná letecká služba RACQ dnes uviedla, že 18-ročného mladíka pohrýzol v piatok pri práci s reťazovou pílou na poli neďaleko mesta Capella v štáte Queensland had do pravej nohy. Po ošetrení sa na pole vrátil a hnedo sfarbený had ho tam v nedeľu pohrýzol zase do ľavej ruky.
Vrtuľník záchrannej služby s lekárom na palube ho po druhom pohryznutí dopravil na ošetrenie do 300 kilometrov vzdialenej nemocnice.
"Tomuto neuveriteľnému smoliarovi nebolo veľmi do reči, pretože keď sme dorazili v nedeľu do nemocnice, mal silné bolesti," citovala posádku vrtuľníka AP.
Podľa odborníčky na hady zo zoologickej záhrady v Canberre muža celkom istotne pohrýzli dva rôzne hady. V oboch prípadoch však zrejme išlo o pakobru východnú (Pseudonaja textilis), ktorá je po austrálskom taipanovi druhým najjedovatejším hadom na svete.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR