![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
02. septembra 2019
Atalanta potvrdila odchod Škrtela, angažovala Kjaera
Na snímke kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel počas tlačovej konferencie pred pondelkovým zápasom F-skupiny kvalifikácie na MS 2018 Anglicko - Slovensko vo Wembley 3. septembra 2017.
Zdieľať

Bývalý slovenský reprezentant pôsobil v treťom tíme uplynulého ligového ročníka iba tri týždne. V uplynulej sezóne hrával za Fenerbahce Istanbul, s tureckým klubom však nepredĺžil kontrakt a stal sa voľným hráčom. Získala ho Atalanta, kde sa však účastník MS 2010 a EURO 2016 dlho neohrial. V úvodných dvoch dueloch novej sezóny Serie A do hry nezasiahol. Podľa talianskych médií stáli za jeho odchodom nezhody s trénerom Gian Pierom Gasperinim, týkajúce sa tréningového procesu a taktiky. Kouč neskôr uviedol, že Škrtel mal problém adaptovať sa na hru v trojčlennej obrannej formácii.
Vedenie klubu dokázalo pred skončením prestupového obdobia nájsť na jeho post náhradu, do Bergamy prichádza dánsky stopér Simon Kjaer. Atalanta ho získala na hosťovanie do konca sezóny z FC Sevilla. Tridsaťročný Kjaer sa vracia na Apeninský polostrov po siedmich rokoch, v minulosti obliekal dres Palerma a AS Rím.
Atalanta si v uplynulom ročníku zahrala vo finále Talianskeho pohára, v ktorom prehrala s Laziom Rím 0:2, obsadila 3. miesto v Serii A a v nadchádzajúcej sezóne sa predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov. Jej súpermi budú Manchester City, Šachtar Doneck a Dinamo Záhreb.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR