05. apríla 2008

Artmedia zdolala Žilinu a vedie tabuľku

V sobotňajšom šlágri 24. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2007/08 prehral úradujúci ligový šampión MŠK Žilina na domácej pôde s vicemajstrom SR Artmediou Petržalka 0:1 ...

ŽILINA 5. apríla (WEBNOVINY) - V sobotňajšom šlágri 24. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2007/08 prehral úradujúci ligový šampión MŠK Žilina na domácej pôde s vicemajstrom SR Artmediou Petržalka 0:1 (0:1). Zverenci trénera Vladimíra Weissa vystriedali "žlto-zelených" na čele ligového pelotónu a pred svojím najväčším rivalom v boji o titul majú deväť kôl pred koncom dlhodobej súťaže dvojbodový náskok. O jediný presný zásah duelu sa v 11. min postaral Halenár po výbornej prihrávke Kozáka. Žilina mala počas celého stretnutia obrovskú prevahu, zatlačila hostí na ich polovicu, vyložené gólové príležitosti si však tím českého kouča Pavla Vrbu vypracovať nedokázal. Petržalka si v tejto sezóne pripísala nad MŠK prvé víťazstvo, predchádzajúce dva vzájomné zápasy sa skončili triumfom Žilinčanov (1:0 pod Dubňom a 3:2 v MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1 (0:1) Gól: 11. Halenár, ŽK: 82. Pečálka - 68. Halenár, rozhodovali: Vlk - Mókoš, Kubica, 8435 divákov Žilinčania začali vo výbornom "futbalovom" počasí a pred plnými tribúnami pod Dubňom aktívne. Breškov pokus však zblokoval Burák na roh, Vidič sa v šestnástke po strele Tesáka zle zorientoval a v 10. min si Kamenár poradil aj so Štrbovou delovkou z priameho kopu. Už o minútu prekvapujúco udrelo na druhej strane z prvej vážnejšej príležitosti Artmedie. Na vlastnej polovici vyhral Guédé dôležitý osobný súboj s Pekaríkom, posunul loptu Kozákovi, ktorý ju vyviezol a krásne do "uličky" našiel Halenára. Najlepší strelec aktuálnej sezóny Corgoň ligy následne rutinérsky obišiel domáceho gólmana Kuciaka a do prázdnej bránky pohodlne zaznamenal svoj 14. presný zásah v tomto ročníku. Petržalčania sa po tomto momente ešte viac stiahli na svoju polovicu ihriska. V 15. min mohol vyrovnať Lietava, z otočky však mieril vysoko nad. Na konci úvodnej dvadsaťminútovky sa nad hlavami fanúšikov na Severnej tribúne objavila obrovská "žlto-zelená" zástava s rokmi 1908 a 2008 naznačujúca oslavu storočnice aktuálneho ligového majstra SR. V 22. min postupovali štyria hráči Petržalky na dvoch domácich futbalistov, Kozák však dlho váhal s prihrávkou a šancu pokazil. V ďalšom priebehu prvého dejstva Žilinčania priklincovali hostí k ich šestnástke, no bez gólového efektu či väčších príležitostí. Neujali sa strely z diaľky z kopačiek Štrbu či Vomáčku a mimo troch Kamenárových žrdí išla aj hlavička Lietavu v 33. min. Päť minút pred prestávkou Burák neodkopol vo vlastnej šestnástke jasnú loptu, Lietava nabil Breškovi, ale jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil. Po zmene strán tlak MŠK pokračoval, Artmedia však veľmi efektívne bránila väčšinou so všetkými hráčmi. V 53. min sa po Štrbovom centri snažil o zakončenie Pekarík, v rozhodujúcom momente mu loptu odkopol Fodrek. Na opačnej strane sa z ničoho-nič ocitol vo veľkej príležitosti o dve minúty neskôr Čišovský, po jeho súboji s Vomáčkom sa však jedenástka nepískala. V 56. min sa po prvý raz predviedol striedajúci Štyvar, no center Tesáka poslal mimo. Nervozita na štadióne pod Dubňom sa s pribúdajúcimi minútami stupňovala, čo bolo poznať aj na hráčoch Žiliny. V 67. min sa neujali nepresné strely Pekaríka a Beláka, v skrumáži v hosťujúcej šestnástke sa o tri minúty na to nepresadili ani Devátý či Štyvar. Artmedia sa prvýkrát vo väčšom počte dostala k súperovmu pokutovému územiu v 79. min, Urbánkov center s prehľadom kryl Kuciak. V 83. min napriahol z 25 metrov Fodrek, lopta letela vedľa ľavej žrde. V závere sa domáci zmohli už len na nakopávanie lôpt do petržalskej šestnástky, no bez úspechu. V 90. min síce Belák rozvlnil sieť, no hlavný arbiter Vlk ešte predtým odpískal faul na Kamenára. SITA