10. augusta 2008

Argentínčania nezvládli úvodný duel basketbalového olympijského turnaja s Litvou

Hneď úvodný deň mužského basketbalového olympijského turnaja v Pekingu priniesol prekvapenie na úkor obhajcov zlatých medailí spred štyroch rokov z Atén - Argentínčanov. Mužstvo okolo hviezdy San ...

PEKING 10. augusta (WEBNOVINY) - Hneď úvodný deň mužského basketbalového olympijského turnaja v Pekingu priniesol prekvapenie na úkor obhajcov zlatých medailí spred štyroch rokov z Atén - Argentínčanov. Mužstvo okolo hviezdy San Antonio Spurs Manu Ginobiliho prehralo v nedeľu popoludní miestneho času v Olympic Basketball Arene s Litvou po dramatickom priebehu 75:79 (11:14, 19:20, 15:17, 30:28). Argentínčania v kádri až s piatimi hráčmi zo zámorskej NBA ťahali za kratší koniec v každej z úvodných troch štvrtín a napokon im na triumf nestačil ani vynikajúci finiš v záverečnej desaťminútovke. Litovčania viedli menej ako 5 minút pred koncom poslednej štvrtiny už o 11 bodov (75:64), Juhoameričania sa však zázračne spamätali a keď na ukazovateli skóre svietil čas 1:32 min do konca duelu, vyrovnali zásluhou Luisa Scolu na 75:75. Po viacerých stratách lopty na oboch stranách napokon zobral zodpovednosť do svojich rúk Linas Kleiza. Krídelník Denver Nuggets prebral prihrávku od Šarunasa Jasikevičiusa a úspešným trojbodovým pokusom 2,1 sekundy pred koncom poslal Argentínčanov do kolien. Skóre stretnutia uzavrel premeneným trestným hodom kapitán Ramunas Šiškauskas. "Pri svojom poslednom pokuse som si naozaj veril. Celkovo sa mi dnes darilo strelecky a som veľmi rád, že sme dosiahli takéto skvelé víťazstvo. Ešte nás však čaká dlhá cesta do nášho cieľa," povedal po stretnutí Linas Kleiza. V drese Argentíny zaznamenal najviac bodov (19) práve Manu Ginobili, z toho 11 v poslednej časti hry. SITA, AFP