24hod.sk    Zo zahraničia

06. septembra 2023

Americký minister zahraničia Blinken sa stretol so Zelenským, diskutovali aj o ukrajinskej protiofenzíve



Šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa stretol s ukrajinskými predstaviteľmi, aby diskutoval o ukrajinskej protiofenzíve a obnove ...



Zdieľať
russia_ukraine_war_39619 676x451 6.9.2023 (SITA.sk) - Šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa stretol s ukrajinskými predstaviteľmi, aby diskutoval o ukrajinskej protiofenzíve a obnove krajiny. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje oznámenie amerického ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Vrátil som sa na Ukrajinu, aby som sa stretol s našimi ukrajinskými partnermi a diskutoval o ich prebiehajúcej protiofenzíve, o budúcej pomoci a obnove a predovšetkým, aby som podporil neochvejný záväzok USA voči Ukrajine," napísal Blinken v stredu o svojej dvojdňovej návšteve na mikroblogovacej sieti X.

Met with President @ZelenskyyUA to convey the United States’ unwavering commitment to Ukraine and its people. We stand with Ukraine, for as long as it takes. pic.twitter.com/kQ1rpaqR5X


— Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) September 6, 2023



„Chceme zaručiť, aby Ukrajina mala, čo potrebuje nielen na to, aby uspela v protiofenzíve, ale aby mala všetko potrebné z dlhodobého hľadiska na zaistenie silného odstrašovania," povedal Blinken počas návštevy.



Zdroj: SITA.sk - Americký minister zahraničia Blinken sa stretol so Zelenským, diskutovali aj o ukrajinskej protiofenzíve © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/americky-minister-zahranicia-blinken-sa-stretol-so-zelenskym-diskutovali-aj-o-ukrajinskej-protiofenzive-cl791381.html