![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
17. októbra 2019
Aktivisti z Extinction Rebellion narušovali prevádzku metra v Londýne
Pasažieri prechádzajú okolo demonštrantov a policajtov počas demonštrácie Extinction Rebellion na letisku City Airport v Londýne 10. októbra 2019.
Zdieľať

Videozábery rozšírené na sociálnych sieťach zachytávajú fyzické potýčky medzi nahnevanými ľuďmi dochádzajúcimi do práce a dvoma protestujúcimi. Tí sa vyštverali na strechu súpravy metra v britskej metropole, pričom ostatní ľudia ich ťahali dolu. Polícia dvojicu aktivistov neskôr zadržala.
Britská dopravná polícia (BTP) zasahovala dovedna pri troch rozličných incidentoch v londýnskych štvrtiach Shadwell, Stratford a Canning Town nachádzajúcich sa v blízkosti finančného centra Canary Wharf. Ako uviedla, došlo k zadržaniu aktivistov a jej zamestnanci pracujú na "rýchlom obnovení prevádzky".
Britská polícia v pondelok nariadila okamžité ukončenie protestov proti klimatickej zmene, ktoré v metropole Londýn už týždeň organizuje skupina Extinction Rebellion. V súvislosti s protestmi, ktorých terčmi sa stali najmä vládne budovy, bolo doposiaľ v Londýne zadržaných 1642 ľudí.
Skupina Extinction Rebellion využíva občiansku neposlušnosť, aby poukázala na riziká, ktoré predstavuje klimatická zmena a úbytok druhov v živočíšnej a rastlinnej ríši.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR