![]() |
12. novembra 2015
FRANKFURT 12. novembra - Do konca novembra bude v spoločnosti Volkswagen (VW) pre zamestnancov platiť program, ktorý ich má povzbudiť, aby vyšetrovateľom prezradili, čo vedia o manipulovaní s emisnými testami naftových motorov.
Cieľom spoločnosti je zvýšiť tlak na tých zamestnancov, ktorí o škandále majú informácie, no boja sa, že prídu o prácu, ak tieto informácie vyplávajú na povrch. Informovali o tom v stredu noviny Süddeutsche Zeitung, ktoré spolupracovali so stanicami NRD a WDR. Samotná spoločnosť VW situáciu nekomentovala.
V rámci vyšetrovania sa snažia spoločnosti Deloitte a Jones Day zistiť, za akých okolností firma inštalovala do svojich vozidiel problémový softvér. Noviny Süddeutsche Zeitung s odvolaním sa na zdroj zo spoločnosti VW uviedli, že úvodné výsledky "amnestie" sú povzbudivé. Spoločnosť VW zamestnancom sľubuje, že si udržia prácu a nebudú čeliť nárokom na náhradu škody, ak vnesú do škandálu viac svetla.
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |